FiPra on nyt Filosofisen pratiikan verkosto ry. (Five)

Yläfemma kaikille aktiiveille niin nykyisille kuin tuleville. Edellisen postauksen perustamiskokous puristi kasaan hallituksen, jota Pia Houni luotsaa maaliskuun vuosikokousta kohti. Perttu nappasi jopa kuvan perustamiskokouksesta, jonka toivottavasti voin liittää tänne jossain vaiheessa.

Yhdistyksen paperit ovat pientä yhdistysrekisterin vaatimaa fiksausta vaille valmiit. Toimintaakin suunnittelimme eilisessä hallituksen kokouksessa. Tarkoitus on olla esillä julkisesta, yhdistyksen sisällä ja praktiikan harjoittajien tukien.

Hallitusterveisin

Ville-Matti Vilkka

Jätä kommentti

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.